Na polskim rynku w ofertach róznych firm zajmujących się branżą CNC możemy znaleźć różne maszyny CNC. Jaką więc kupić frezarkę CNC?Mamy do czynienia z ploterami CNC wielkoformatowymi, frezarkami CNC amatorkskimi itd.

Odpowiedź na pytanie jaką maszynę potrzebuję na prawdę, należy zacząć od tego do czego jej potrzebujemy.

Jeżeli jesteś właścicielem agencji reklamowej, działasz w branży która wykonuje rożne przestrzenne obiekty reklamowe (litery, szyldy, standup’y itd.) to potrzebujesz kupić frezarkę cnc ze sporym polem roboczym. Tutaj zupełnie zbędna będzie bardzo sztywna-stalowa (często odprężana) konstrukcja o małym polu roboczym do obróbki stali. Potrzeba ci maszyny dokładnej ale w zakresie 0,1mm. Wtedy sprawdzi się ploter frezujący z napędami na długich śrubach kulowych lub listwach zębatych oraz wrzeciono mocy około 2kW. Głównymi materiałami do obróbki w Twojej firmie będzie wtedy Dibond, PMMA, PCV, HIPS, Styrodur, poliwęglan itd.

litery  wykonane na naszej frezarce cnc PP9060
Litery z aluminium, dibondu plexi i drewna wykonane na naszej frezarce cnc PP9060

Jeżeli prowadzisz firmę, która zajmuje się prototypowaniem małych cześci maszyn, wykonujesz różne prace w aluminium i metalach miękkich oraz blokach z tworzyw sztucznych tedy ważna jest sztywność konstrukcji. Dobrze żeby rama maszyny miała prowadnice liniowe (np. Hiwin, PMI, Rexroth) i śruby kulowe dla zwiększenia sztywności i dokładności maszyny. Wtedy wrzeciono 2.2kW będzie dobre do prac w aluminium czy mosiądzu i poradzi sobie z obróbką 3D w bryłach metalu w dość zadowalającym tempie. warto wtedy pomyśleć o pewnym mocowaniu przedmiotu przed obróbką. Idealnie nada się wtedy imadło maszynowe.

Uzupełnieniem Twojego zakładu może być tez zakup plotera laserowego CO, czy jego wdrożenie do konkretnych działań. Zapraszamy na nasza blogową stronę z zakresu ploterów laserowych CO2

Zapoznaj się z ofertą naszych frezarek, które mają napędy na porządnych prowadnicach linowych HIWIN oraz grube śruby kulowe (fi.20mm.) na napędach wszystkich osi (x,y,z).