Frezarki CNC przystosowane do obróbki drewna często są wykorzystywane do produkcji drewnianych pudełek oraz zdobionych opakowań. W ostatnich latach naturalne drewno cieszy się ogromną popularnością i znowu zaczyna być docenianym surowcem.

Ploter frezujący CNC 9060 z zamontowanym frezem palcowym do obróbki drewna bez problemu wykona kieszeń w drewnie, podcięcie pod zamknięcie pudełka czy zdobienie drewnianego opakowania. Frezem stożkowym czy grawerskim wykonasz zdobienie na pudełku czy dedykowany napis. Podczas wytwarzania drewnianych opakowań przy użyciu frezarki CNC koniecznie potrzebny będzie Ci wyciąg. Jeżeli zdecydujesz się na zakup którejś z naszych maszyn poinformuj nas o zamierzonych pracach a pomożemy dobrać odpowiedni wyciąg i zamontować całość tak, aby działała wydajnie i bezawaryjnie.

Rodzaj drewna którego będziesz używał do produkcji drewnianych opakowań ma ogromne znaczenie. Najtańszym surowcem będzie miękkie drewno sosnowe. Nienajdroższym wyborem będzie świerk czy topola. Nie ma problemów z jego dostępnością i bez większego zachodu nabędziesz sosnową czy świerkową płytę-klejonkę, która idealnie nada się do produkcji opakowań. Drewno to jednak strzępi się i jest dosyć wymagające co do parametrów obróbki. trzeba pamiętać, że wyrób z miękkiego drewna zazwyczaj będzie wymagał dodatkowej obróbki wykańczającej (lekkie przeslzifowanie czy fazowanie frezarką CNC.

Twardsze gatunki drewna jak jesion, dąb czy orzech będą znacznie bardziej trwałe i wdzięczne do obróbki. Wykonasz z nich prawdziwe dzieła. Opakowanie jesionowe czy dębowe będzie już świetne dla każdego produktu z klasy premium i idealnie podkreśli jego jakość.

drewniane pudełko frezarki cnc
Pudełko na pendrive z drewna jesionowego zrobione na frezarce PP6090

Należy wspomnieć również o drewnie egzotycznym jak np. zebrano czy drewno tekowe lub hebanowe. Na całym świecie produkty wykonywane z drewna egzotycznego cieszą się ogromną popularnością i prestiżem. Idealnie uzupełniającą technologią zdobienia takich pudełek jest technika laserowa. Cięcie laserowe co2 drewnianych elementów (przegródek, napisów) oraz grawerowanie laserowe (emblematy, logotypy) bez najmniejszych problemów pozwoli rozwinąć Ci się w branży opakowań. Jeżeli potrzebujesz więcej praktycznych informacji na temat ploterów laserowych co2 to zapraszamy na naszego bloga ploteryserwis.pl