Frezarka cnc do drewna i płyt drewnopochodnych powinna znajdować się w każdym zakładzie stolarskim. Dzięki maszynie cnc masz możliwość wytwarzania wyjątkowych rzeczy, oraz nadać im kształt jaki tylko wymyśli projektant lub Twoja wyobraźnia.

Dziś zobaczysz jak na frezarce CNC wykonujemy prosty panel dekoracyjny z płyty MDF. Jest to rodzaj geometrycznej płaskorzeźby, którą łatwo można pomalować lub pokryć warstwą cienkiego plastiku w procesie termoformowania. Frezarka cnc użyta w przykładzie to nasz ploter PP6090. We wrzecionie zamontowano frez stożkowy 90st. do wykonania wzoru geometrycznego, nastepnie frezem palcowym 6mm. wycięty kontur panelu.

  1. Przygotuj plik i zaimportuj go do programu obsługującego maszynę CNC Mach3. Następnie zamontowany we frezarce cnc frez zbazuj z przygotowaną wczesniej płytą mdf.
frezowanie mdf-frezarka cnc PP6090
frezowanie mdf-frezarka cnc PP6090

2. Jeżeli materiał umocowany został stabilnie i porządnie, oraz parametry obróbki zostały dobrane prawidłowo to po kilku minutach naszym oczom ukarze się gotowy wzór panelu dekoracyjnego.

frezowanie mdf-frezarka cnc PP6090

3. Teraz zmieniamy frez ze stożkowego na palcowy po to żeby gotowy wzór ładnie wyciąć po konturze. W przykładzie użyto palcowego frezu do obróbki drewna.

frezowanie mdf-frezarka cnc PP6090
Panel 3D z MDF- frezowanie cnc- PP6090

4. Gotowe! Teraz możesz tylko dodać kolor lub inne powłoki według uznania 🙂

 frezowany na PP6090
Gotowy panel z mdf frezowany na PP6090

Podczas zakupu maszyny w naszej firmie, klient zawsze jest traktowany indywidualnie. Pomagamy we wdrożeniu pierwszych projektów jakie będzie robiła Twoja frezarka CNC do drewna.

Gdybyś miał jakiekolwiek pytania lub sugestie skontaktuj się z nami a na pewno nawiążemy współpracę. Jeżeli w Twojej pracowni jest też ploter laserowy CO2 to koniecznie wejdź na ploteryserwis.pl po garść praktycznych informacji.

panel mdf, frezarka cnc pp6090
panel mdf, frezarka cnc pp6090