Teoretycznie każdy ploter frezujący jest w stanie wykonać frezowanie CNC w metalach miękkich. Problemem jest oczywiście oczekiwany efekt. Większość tanich i mało sztywnych konstrukcji nie pozwala na równe i względnie szybkie skrawanie metali miękkich. Materiał obrabiany jest na tyle twardy, że podowoduje odkształcenie konstrukcji i w praktyce mamy do czynienia z nierównomiernie zebraną powierzchnią czy nieprawidłowym wymiarem względem napisanego g-codu. Materiał bazowy (stal, aluminium czy drewno) i sposób połączeń (spawy, skręcanie, klejenie) ma bezpośredni wpływ na sztywność konstrukcji frezarki cnc.

Im grubsze elementy konstrukcyjne, większe średnice wałków podpartych i szerokości prowadnic linowych tym maszyna cnc ma lepsze możliwości obróbki. Należy pamiętać, że w parze z wagą konstrukcji idą również możliwości elektroniki. Napędy silniki i sterowniki muszą być dostosowane. do określonych obciążeń. Jeżeli natomiast szukasz więcej informacji o serwisie maszyn cnc i ploterów laserowych zapraszamy na naszą blogowa stronę ploteryserwis.pl

Na ploterach frezujących cnc dostarczanych przez naszą firmę bez najmniejszych problemów wykonasz proste frezowanie cnc w płytach i bryłach aluminium, mosiądzu czy miedzi. Maszyny posiadają porządne, szerokie prowadnice linowe Hiwin 20mm. oraz śruby kulowe fi20mm. Konstrukcja jest bazowana na elementach żeliwnych oraz aluminiowych.

Jeżeli potrzebujesz grawerować na powierzchni metali miękkich i charakter Twojej pracy głownie obejmuje działalność związaną z grawerunkiem i znakowaniem to warto zainteresować się frezami typu V. Są to frezy, które w zależności od zagłębienia zmieniają swoją średnicę wybieranego materiału. Pozwala to osiągnąć piękny efekt głównie przy czcionkach szeryfowych i grafikach wykorzystujących efekt przestrzenności np. płaskorzeźby. Przy przygotowaniu pliku G-code podajemy parametry maksymalnego i minimalnego zagłębienia frezu v-engrave oraz jego kąt nachylenia powierzchni skrawającej.

Frezowanie na frezarce cnc PP6090
Pręt mosiężny 6-kątny frezowany na frezarce PP6090
Frezowanie na frezarce cnc PP6090
Frezowanie w Aluminium frez palcowy 2mm.